قبل از توضیح دادن مقاله بهترین پمپ های صنعتی قصد داریم تعریف مختصری در خصوص این محصولات شگفت انگیز بدهیم. پمپ ها یکی از تجهیزات بسیار کاربردی در صنایع و مشاغل مختلف هستند که کاربردهای مختلفی دارند.

از این پمپ ها می‌توانید در مصارف صنعتی و نیمه صنعتی استفاده کنید. این محصولات به نسبت پمپ های باد، از قدرت بسیار بالایی برخوردار هستند. در ادامه قصد داریم شما را با پرفروش ترین محصولات پمپ صنعتی آشنا کنیم. با شرکت موتور پمپ یاران همراه باشید.

انواع پمپ صنعتی در موتور پمپ یاران

در مجموعه‌ی موتور پمپ یاران، پرفروش ترین و بهترین پمپ های صنعتی که افراد می‌توانند بسته به نیاز و خدمات در نظر گرفته شده، محصول مورد نظر خود را فراهم نمایند، وجود دارد. از جمله این محصولات عبارتند از:

 • پمپ های شناور
 • پمپ دو مکشه
 • پمپ گریز از مرکز
 • پمپ فشارقوی
 • پمپ های لجن کش و کف کش

آشنایی با انواع پمپ صنعتی

برای آشنایی با انواع پمپ صنعتی باید مفهوم پمپ ها را به خوبی بدانید. این وسیله انرژی مکانیکی موتور را به انرژی جریان سیال تبدیل می‌کند. برای هر مکانی پمپ صنعتی خاصی استفاده میگردد. به عنوان مثال در یک کارگاهی همچون خیاطی به دلیل آن که آب کمتری در این کارگاه استفاده می‌شود باید محصولی را استفاده نماییم که مصرف آب کمتری را پشتیبانی کند. در صورتی که در محیط هایی همچون کارگاه قالی شویی به دلیل آن که آب بسیاری مصرف می‌شود، باید مدلی از پمپ را انتخاب کنید که بیشترین پمپاژ آب بر حسب متر مکعب در ساعت را داشته باشد. در ادامه به بررسی انواع پمپ آب صنعتی می‌پردازیم.

آشنایی با انواع پمپ صنعتی در موتور پمپ یاران

پمپ شناور

پمپ شناور از نوع پمپ های صنعتی بسیار کاربردی و محبوب هستند که بر اساس پمپاژ شناور الکتریکی، کار می‌کنند. در بازار این محصول را به نام های پمپ شناور چاه عمیق و یا پمپ آبیاری نیز می‌شناسند. این پمپ هم به صورت یکپارچه و یا به صورت دو تکه عرضه می‌گردد. در هر دو حالت این محصول، موتور در پایین پمپ نصب می‌گردد تا بتواند آب را خنک کند. در حالتی که از پمپ یکپارچه استفاده کنید مکش از انتها رخ می‌دهد. در حالت دو تکه نیز مکش در بین الکتروموتور و پمپ قرار دارد. پمپیران یکی از برترین تولیدکنندگان پمپ شناور در ایران است. قیمت پمپ شناور پمپیران با توچه به مدل آن متفاوت است و شما شما می‌توانید برای برقراری ارتباط با کارشناسان مجموعه، از طریق شماره تماس 36900739-021 و یا واتساپ مجموعه با ما در ارتباط باشید.

انواع پمپ های شناور

پمپ دوار

پمپی که به صورت دوار است و در دسته پمپ های شناور قرار دارد. در مرحله اول موادی که جامد است را به داخل آب جذب می‌کند. در آخر آب را منتقل میکند.

پمپ غوطه ور

پمپ غوطه ور برای مواردی استفاده می‌شود که نیاز دارید تا آب با مواد سنگین جا به جا شود. استفاده از این دستگاه به گونه ای است که به کمک یک لوله، آب و مواد سنگین به این دستگاه جذب می‌شود.

پمپ کف خمیده

هنگامی که احتیاج دارید از دستگاه پمپ آبی استفاده کنید که جابه جایی آب از کف آبگیر صورت گیرد، از دستگاه صنعتی شناور کف خمیده استفاده میشود. همانطور که این محصول از نامش پیداست، به صورت خمیده طراحی شده است و با قرار گرفتن بر روی سطح میتوانید به خوبی آب موجود را به داخل پمپ جذب نمایید.

پمپ خشک

این محصول برای مواردی است که تمایل دارید آب با عمق کم را جا به جا کنید. پمپ خشک، موتور پمپ آن، بر روی زمین و از سطح آب خارج بوده و لوله های آن به داخل آب متصل است. آب از سطح جذب شده و به منبع، به خوبی انتقال می یابد. عموما این دستگاه برای محل های سیل زده و یا حوضچه های زیر زمینی استفاده می‌شود.

پمپ فشار قوی

پمپ فشارقوی یکی از انواع پمپ های طبقاتی و گریز از مرکز است که در صنایع مختلفی مانند کشاورزی بسیار کاربرد دارد. پمپ فشار قوی به خاطر تعداد طبقات دارای قدرت زیادی در فشار و هد می‌باشد. پمپ فشار قوی پمپیران یکی از برترین پمپ های موجود در بازار است. این پمپ توسط تولیدکننده ایرانی تولید و روانه بازار می‌شود. قیمت پمپ فشارقوی پمپیران با توجه به انواع مدل متفاوت است و شما می‌توانید برای برقراری ارتباط با کارشناسان مجموعه، از طریق شماره تماس 36900739-021 و یا واتساپ مجموعه با ما در ارتباط باشید.

پمپ های جابجایی مثبت

یکی از کاربردی ترین پمپ های دیگر، پمپ های جابه جایی مثبت است. این پمپ به گونه ای عمل میکند که سیال از یک طرف دمیده و مکیده میشود و در پایان هر سیکل از سمتی دیگر خارج میگردد. این محصول برای آب و سیال هایی که با ویسکوزیته بالا است، مناسب میباشد. نکته ای که باید به آن توجه نمود این است که به هیچ عنوان نباید مسیر این پمپ آب صنعتی مسدود باشد. در صورت مسدود بودن، فشار آب به شدت بالا میرود و پمپ آسیب میبیند. این محصول در صنایع بسیاری از جمله کاغذسازی، آب و فاضلاب، و غیره کاربرد بسیاری دارد.

انواع پمپ صنعتی

پمپ های رفت و برگشتی

پمپ های رفت و برگشتی برای پمپاژ سیالات با ویسکوزیته بالا مانند روغن، رنگ، مواد غذایی استفاده میشود. پمپ های رفت و برگشتی علاوه بر حفره در سمت مکش دستگاه، حفره دیگری در تخلیه دستگاه دارند. نکته ای که باید به آن در این دستگاه توجه داشته باشید این است که پمپ آب با پرکردن پی در پی حفره و جابه جا کردن سیال در هر سیکل، بدون توجه نمودن به حجم و فشار در سیال، عمل مکش را به خوبی انجام میدهد.

پمپ های سانتریفیوژ

پمپ های سانتریفیوژ از پمپ های صنعتی بسیار کاربردی است که برای مصارف کشاورزی استفاده های بسیاری میگردد. این پمپ برای انجام پمپاژ آب فاضلاب استفاده میشود. زیرا این محصولات به خوبی در چاه ها و مخزن ها نصب میشوند. همچنین نحوه کارکرد آنها به وسیله یک پروانه است. این پمپ با نام پمپ کف کش نیز شناخته میشود که برای جمع نمودن انواع فضولات حیوانی استفاده میگردد. این محصول بسته به مقدار موادی که میتواند جمع آوری کند، انواع مختلفی دارد که ویژگی این پمپ ها عبارتند از:

 • میتواند حجم بالا را انتقال دهد.
 • برخی از مکان ها همچون مرغداری به دلیل آن فضولات بیشتری در آن محیط جمع آوری میشود، حجم بالایی کثیفی دارند با این دستگاه به خوبی میتوانید این محیط را پاکسازی کنید.
 • کارکردن با آنها ساده است: به دلیل عملکرد ساده و هزینه کمی که دارند، افرادی که در مرغداری مشغول به کار هستند از این ابزار برای انجام کارهای خود استفاده میکنند.
 • کاربرد بی نظیر: این دستگاه کاربردهای بسیار گسترده ای در صنایع مختلف از جمله کشاورزی، دامداری و غیره دارد.
 • جابه جایی سریع و آسان: به دلیل وزن کمی که در این پمپ ها مشاهده میشود به خوبی میتوانید آن را جابه جا و حمل نمایید.

سوالات متداول در مورد پمپ صنعتی

 1. الکتروپمپ های سانتریفیوژ چدنی برای چه نوع سیال هایی استفاده میشود؟  این الکتروپمپ برای سیالات غیرخورنده و استفاده های معمولی و صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد.
 2. الکتروپمپ های خود مکش مناسب چه مواردی است؟ این محصول برای آبیاری، کارواش، تخلیه استخر جهت تمیزی هر چه بیشتر استفاده میگردد.

نتیجه گیری

پمپ های صنعتی از محصولات بسیار کاربردی هستند که باتوجه به عملکردی که دارند در صنایع مختلف از آنها استفاده های بسیاری میگردد. برخی از این پمپ ها به دلیل آنکه حجم بسیاری دارند، در مرغداری ها و برخی دیگر به دلیل وزن و حجم کم در کارگاه های مختلف استفاده میشوند. در صورتی که کسب و کار صنعتی دارید و اطلاعات کافی در خصوص خرید این محصولات ندارید، میتوانید با کارشناسان مجموعه پمپ یاران در ارتباط باشید تا همکاران ما بتوانند بهترین مشاوره را بر حسیب بودجه در نظر گرفته شده شما ارائه دهند.